Nie mamy prawa do 1% za 2010 r.

Drodzy Darczyńcy oraz Rodzice i Opiekunowie naszych małych Podopiecznych, z przykrością informujemy, że wskutek 2 tygodniowego przekroczenia terminu dostarczenia sprawozdania finansowego i merytorycznego za 2009r., nie zostaliśmy uwzględnieni na liście Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymywania 1% podatku dochodowego za 2010 rok. Wobec bezwzględności takiej decyzji, nie będziemy mogli zagwarantować ciągłości naszej pomocy dla Waszych Dzieci.

Jest to dla nas sytuacja szczególnie przykra, ponieważ nasze Stowarzyszenie działa wyłącznie z chęci niesienia pomocy dzieciom i wkładamy w funkcjonowanie naszego Stowarzyszenia wiele prywatnego czasu oraz własnych pieniędzy. W latach 2008-2010 przekazaliśmy 100% wpłat 1% na pomoc dla dzieci. Przeznaczamy wszystkie wpłaty indywidualnych Darczyńców na pomoc dla Dzieci, nie pobierając żadnych opłat manipulacyjnych itp.

Jesteśmy jedną z wielu organizacji, których członkowie poświęcają (nieodpłatnie) własny czas na zapełnienie luki, której nie wypełnia Państwo Polskie, w obszarze zapewnienia godnych warunków leczenia i rehabilitacji skatowanych oraz chorych dzieci. Wszystkie istotne informacje finansowe są prezentowane na naszej stronie internetowej. Jesteśmy niezwykle w tej materii transparentni, a mimo wszystko pozbawia się nas środków dla zapewnienie możliwości kontynuowania leczenia i rehabilitacji naszych Podopiecznych.

Wszystkim urzędnikom z Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz pomysłodawcom wprowadzenia sankcji (bez możliwości odwołania się od niej) dla OPP, które nie dostarczyły w terminie ww. sprawozdań, „gratulujemy” tak bezwzględnego braku poszanowania dla najpiękniejszych odruchów ludzkich serc, które tworzą takie Stowarzyszenia, jak nasze.

Zarząd SPD Patkub