Artur S.

Artur urodził się 01.12.1997 r. w Kołobrzegu. Po dwóch miesiącach zdiagnozowano u maluszka okołoporodowe dziecięce porażenie mózgowe. W tym samym czasie pojawiły się pierwsze napady padaczki. W ciągu pierwszych sześciu lat życia Artura lekarze nie potrafili opanować napadów padaczki. Niezwykle ostre i częste ataki (60-70 na dobę!!!) doprowadziły do bardzo poważnych komplikacji, takich jak: niedowład spastyczny cztero-kończynowy, stopy końsko-szpotawe, upośledzenie umysłowe, głębokie cechy autyzmu. W kwietniu 2004 r. Arturowi nadano status dziecka niepełnosprawnego (orzeczenie o niepełnosprawności z 26.04.2004 r.).

Dzięki determinacji, wytrwałości i bezwarunkowej miłości mamy Artura, chłopiec wciąż jest pod troskliwą opieką. Wobec bezradności lekarzy, od 2003 roku stosowane są metody medycyny naturalnej, co przyniosło zdumiewające wyniki. Od 2006 roku Artur samodzielnie siada, potrafi lewą ręką samodzielnie jeść (pokarmy zawiesiste), wykonuje polecenia, odróżnia cztery kolory, zwalczył cechy autystyczne (okazuje emocje, potrafi przywitać się – podaje ręce, nie boi się ludzi, kocha muzykę), wykazuje duże zainteresowanie otoczeniem. Artur chętnie uczestniczy w zajęciach rehabilitacyjnych, dużo ćwiczy, wykonuje polecenia, cieszą go nowe osiągnięcia, co okazuje dużą radością.

Obecnie (styczeń 2009) stan chłopca jest bardzo dobry, dzięki ćwiczeniom zostały odbudowane mięśnie i Artur jest przygotowany do pionizacji.

Największe wyzwanie, jakie stoi teraz przed Arturem, to przygotowanie go do chodzenia i samodzielności.

Dzięki pomocy finansowej wszystkich ludzi dobrej woli, życie Artura nabiera sensu i każdy dzień przepełnia nadzieją. Będziemy bardzo wdzięczni w imieniu Artura i jego mamy za wszelką pomoc w pokrywaniu kosztów dalszej intensywnej rehabilitacji Artura. Wszelkie wpłaty można dokonywać na konto SPD Patkub, koniecznie z dopiskiem „ARTUR S.”.