Bartuś P.

Bartuś Pokora przyszedł na świat w 2002r. Rodzice porzucili chłopczyka zaraz po urodzeniu, gdy okazało się, że wskutek przepukliny oponowo–rdzeniowej, Bartuś nie będzie mógł chodzić. Po roku spędzonym w szpitalu, trafił do Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie.

Mimo pełnej sprawności umysłowej, Bartuś nie może poruszać nogami i nie kontroluje czynności fizjologicznych. Kilka razy w miesiącu musi jeździć na badania i codziennie jest poddawany rehabilitacji. Poza tym maluszek rozwija się tak samo, jak inne dzieci. Jest inteligentny, bystry, mądry, pełen ciepła i wrażliwości. Dzięki temu Bartuś nie wymaga stałej opieki i przy pomocy kochających rodziców adopcyjnych, których będziemy szukali do skutku, może w przyszłości uczęszczać do szkoły, podjąć studia i zdobyć zawód. Dzięki miłości rodzicielskiej Bartuś będzie pełnowartościowym obywatelem naszego kraju.

Bartuś znalazł kochającą rodzinę. W dniu 1 czerwca 2007 roku decyzją Sądu Rodzinnego w Krakowie Bartuś został synkiem państwa Justyny i Macieja Pokorów – małżeństwa mieszkającego w Wielkiej Brytanii.