Kubuś M.

Malutki Kubuś M. trafił do koszalińskiego szpitala w listopadzie 2005 r., pobity do nieprzytomności przez konkubenta swojej matki, posiniaczony, z licznymi urazami główki. Biorąc pod uwagę stan wiedzy dzisiejszej medycyny, 14-miesięczny chłopczyk miał niewielkie szanse na przeżycie. Dwie operacje neurochirurgiczne, jakie przeszedł uratowały mu życie. W wyniku trepanacji kości czaszki lekarze usunęli Kubusiowi rozległy krwiak przymózgowy.

Na początku stycznia 2006 r. Kubuś opuścił szpital i trafił pod opiekę swojej opiekunki prawnej. Mimo, że ogólnie maluszek czuje się dobrze, to ma niedowład lewej części ciała i musi przechodzić bardzo intensywną rehabilitację (wizyty w szpitalu i turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym osordku). Na przełomie 2005/2006 roku Patkub zaczął zbiórkę środków na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Kubusia. Na początku 2006 r. sprzęt TerapiMaster Kids1 został przekazany dla Kubusia i zamontowany w mieszkaniu jego opiekunki prawnej. Sukcesywnie Kubus będzie korzystał z ww. zestawu w coraz większym zakresie.

W kwietniu 2006 r. i w październiku 2007 r. Kubuś K. był ze swoją opiekunką na turnusach rehabilitacyjnych w Jarosławcu. Intensywne ćwiczenia podczas turnusów przynoszą bardzo pozytywne wyniki. Jest wskazane, aby Kubulek odbył jeszcze kilka takich turnusów, dlatego prosimy z całego serca o pomoc maluszkowi w odzyskaniu sprawności ruchowej.

Dzięki pomocy Darczyńców zakupiliśmy Kubusiowi w 2005 r. zestaw do ćwiczeń rehabilitacyjnych TerapiMaster Kids 1 (5,5 tys. zł).

Wszystkich, którzy mogliby wesprzeć naszego malutkiego przyjaciela mogą kierować wpłaty na konto Patkubu z dopiskiem „Na potrzeby bieżące Kubusia K.”.