Mateuszek T.

Mateusz przyszedł na świat 28.04.2018 r. w szpitalu w Lęborku. Cała ciąża przechodzona bez komplikacji. Poród siłami natury, był ciężki i skomplikowany. Dziecko było owinięte pępowiną i sine. Zaraz po porodzie Mateusz nie oddychał i nie płakał.

Pierwsze osiemnaście miesięcy życia Mateusza przebiegało bez żadnych komplikacji i nie dawało rodzicom nic do myślenia, po tym czasie zaczęli zauważać różnice między nim a innymi dziećmi w jego wieku. Chłopiec nie mówił, nie nawiązywał kontaktu wzrokowego, nie reagował na swoje imię, ani nie umiał skupić się na żadnej rzeczy.

W październiku 2020 r. rodzice zapisali Mateusza do specjalistycznego przedszkola, gdzie zapewniono mu różne zajęcia terapeutyczne, np. hipoterapię, ćwiczenia sensoryczne oraz spotkania z psychologiem i pedagogiem. W międzyczasie zaczęto Mateusza kierować na badania w kierunku autyzmu do ośrodka psychologiczno-pedagogicznego, gdzie stwierdzono autyzm ze spektrum Aspergera.

Rodzice Mateusza wraz z nauczycielami ciągle walczą, aby Mateusz zaczął w jakikolwiek sposób kontaktować się z innymi, aby wypowiedział to swoje pierwsze słowo, aby usłyszeć mamo, tato z jego ust i aby mógł być w końcu samodzielny. jak dzieci w jego wieku.

Osoby, które chciałyby wesprzeć Mateusza w jego trudnej drodze odzyskiwania zdrowia, prosimy o wpłaty na konto SPD Patkub z dopiskiem „Darowizna dla Mateusza T.”.