Patryczek S.

Patryczek S. przyszedł na – jakże dla niego okrutny – świat w 2004r. w Łodzi. Był notorycznie bity zarówno przez własną „matkę”, jak i „ojca”. Wskutek odniesionych licznych obrażeń (miał m.in. złamania rączek i nóżek, urazy główki, krwiaki w mózgu, naderwane uszko, ugryzienie!!!) maleństwo straciło wzrok. Dziś niestety wiadomo, że maluszek nie odzyska wzroku.

Na początku listopada 2004r. 6 miesięczny wówczas Patryczek trafił do jednego z łódzkich szpitali. Następnie, kilka miesięcy spędził w Klinice Neurochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki (ICZMP) w Łodzi. Przed Sądem Rodzinnym w Łodzi toczyło się postępowanie przeciwko „rodzicom” Patryczka w celu odebrania im praw rodzicielskich. Dnia 7 lipca 2005r. sąd pozbawił „rodziców” władzy rodzicielskiej.

Od kwietnia 2005r. Patryczek przebywa w specjalistycznej rodzinie zastępczej. Jest pod opieką czułej mamy zastępczej, która stara się wynagrodzić maluszkowi doznane cierpienia, i która zaadoptuje chłopczyka.

Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć Patryczka finansowo, mogą dokonywać wpłat na konto Patkubu z dopiskiem „Na bieżące potrzeby Patryczka S.”